Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nátěry dřeva
  4. Nátěr dřeva v exteriéru
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
+420 608 861 410 Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
30.04.2019
Nátěry dřeva

Nátěr dřeva v exteriéru

 

 

 

Dřevo je krásný materiál, který ale ovšem potřebuje opečovávat.Nátěr nám dříve či později začne degradovat a potřebuje svoji obnovu. Nejvíce nám nátěr trpí na místech, kde nám svítí sluníčko popřípadě kde je vystaven větru a dešti. Severnístrana zase trpí na mechy a zelenání dřeva. Postupem času dochází k postupnému vymývání/vytrácení nátěru až nakonec dojde k potřebě nátěr obnovit.

Před samotným začátkem je vždy důležité dřevo očistit. K tomuto používáme brusný papír/houbičku s hrubším zrnem a následně můžeme dobrousit zrnem jemnějším. Po obroušeníjepotřeba dřevo zbavit prachu, očistit. Následně doporučujeme fungicidní napouštědlo, která nám ochrání dřevo před vznikem plísní, hub a napadení hmyzem. Po natření tímto nátěrem dostane dřevo takzvaný chlup, proto doporučujeme obrousit jemným smirkem. Po tomto úkonu je již dřevo připraveno k finálnímu nátěru.

K natírání dřeva doporučujeme použít lazury, lazury jsou barvy, které pronikají do hloubky dřeva, zachovávají nám jeho přirozenou strukturu a některé části dokonce zvýrazní. Před samotným nátěrem se doporučuje lazuru pořádně rozmíchat a to minimálně 5 min. Musí dojít k dokonalému promíchání pigmentu. Nátěr provádíme vždy ve 2 vrstvách. Nátěry musí být mezi sebou provedeny s dostatečným odstupem, aby byly jednotlivé vrstvy vždy dokonalé suché (nechat vyschnout klidně i 24h). Před druhým nátěrem se dřevo taktéž doporučuje přebrousit a zbavit prachu.

Zvýšit odolnost nátěru na namáhaných částech nábytku můžeme tak, že dané plochy ošetříme zátěžovým lakem. Taktéž odolnost zvýšíme tím, že plochy ošetříme balzámem, který nám vyplní mikro trhlinky a zamezí pronikání vody do struktury dřeva.

 

Rád bych ještě jednou heslovitě shrnul postup natírání dřeva v exteriéru:

1. Očistíme dřevo brusnýmpapíremnebo brusnouhoubičkou – můžeme použít nejdříve hrubšízrno a následně zrnojemnější. Před nátěrem nezapomeňte povrch odprášit. V případě větších ploch doporučujeme použít kotoučovou brusku.

2. Dřevo napouštíme fungicidnímpřípravkem. Zde jsou přípravky oblíbené značky Luxol nebo Herbol.

3. Můžeme ještě přebrousit jemným smirkem

4. Provádíme samotný nátěr lazurami – můžete vybrat ze všech různých odstínů. Velice oblíbené jsou lazury LuxolXyladecornásledovány lazurami Herbol, které patří v tomto segment mezi špičku.K nátěru používáme lazurovací štětce.

5. Po nátěru první vrstvy musíme vrstvu nechat dostatečně proschnout, klidně 24h, poté přesmirkujeme jemným smirkem a následuje druhá vrstva.

6. K prodloužení životnosti nátěru můžeme použít balzámy (speciálně třeba u zahradního nábytku) popřípadě zátěžový lak na namáhané plochy.

 

Máte hotovo……téměř :-), pokud by jste měli doplňující dotazy prosím neváhejte nás kontaktovat rádi Vám poradíme. Můžete psát na email: info@mallcart.cz

 

30.4.2019

Za tým NEJBARVY.CZ

Michal Kartaš

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

U nás nakoupíte materiál na rekonstrukci domu od sklepa až na půdu

Zabýváme se prodejem barev a laků všeho druhu od léty osvědčených značek. Nabízíme barvy na dřevobarvy na kovbarvy do interiérubarvy na betonauto produktynářadí a malířské pomůcky. Mícháme a tónujeme barvy - celkem 18 tisíc odstínů - vybere si opravdu každý.

U nás seženete barvy pro nátěr všech části domu od nátěru plotu po nátěr dřevěných konstrukcí či plechové střechy. Pokud by jste některý z produktů v naši nabídce nenašli, neváhejte nás kontaktovat pokusíme se navrhnout alternativu, či produkt pro Vás sehnat.

Pokud by jste si nebyli s čímkoli jistí před realizací Vašeho projektu, můžete se obrátit na náš školený personál na tel 608 861 410 nebo v prodejně v Třinci. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Platit můžete kartami

Mallcart.cz
Frýdecká 494
Třinec 739 61

Odborné poradenství
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
1993 - 2021 © MALLCART.CZ - obchodní dům barev a laků Třinec - Všechna práva vyhrazena. Design: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz