Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nátěry dřeva
  4. Renovace terasových prken
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
+420 608 861 410 Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
31.07.2019
Nátěry dřeva

Renovace terasových prken

 

  • Dobrý den v tomto díle naši poradny, bych se rád věnoval renovaci terasy a terasového dřeva.Před jakoukoli renovací je potřeba pokud to situace vyžaduje, dřevo rozebrat a obrousit.

 

  • K odstranění starého nátěru používáme brusku nebo smirkový papír. Bruska je jednodušší a rychlejší. Do míst, kde se bruskou nedostaneme použijeme smirkový papír nebo smirkovou houbičku.

 

  • Po dokončení této práce musíme dřevo vždy, očistit (vyfoukat) a zbavit ho prachu. K tomu použijeme saponát s vodou, toto spojení nám práci ulehčí a bez problému prach odstraní.

 

  • Následně očištěné dřevo natřeme napouštědlem. Napouštědlo nám dřevo sjednotí, omezí nasákavost, ochrání před napadáním dřevokazných hub plísní a hmyzu.

 

  • Následně provádíme nátěr dřeva lazurou. Lazuru můžeme zvolit pro tuto aplikaci tenkovrstvou nebo silnovrstvou.

 

Tenkovrstvá lazura – je lehce obrousitelná a zachovámá krásnou kresbu dřeva. Renovace tohoto nátěru je jednodušší, ale má kratší životnost.

Silnovrstvá lazura – delší životnost, zakrytá kresba dřeva, náročnější renovace, používá se u dílců jako jsou dveře, méně sukovité dřevo.

 

Vždy provádíme 2 nátěry, druhý nátěr aplikujeme, až je ten první dokonale suchý.

Před samotnou aplikací nikdy nezapomeňte lazuru dokonale rozmíchat, v případě špatného rozmíchání zůstávají pigmenty ve spodní části plechovky a barva by měla na povrchu dřeva jiný odstín, popřípadě bude vytvářet na povrchu dřeva barevné odstíny (někde sytější, někde méně)

Po provedení a zaschnutí prvního nátěru, dřevo jemně zbrousíme - zbavíme ho chlupu a aplikujeme nátěr druhý.

K prodloužení životnosti lazury aplikujeme jako finální vrstvu lak, lak nanášíme v jedné až 2 vrstvách. Na terasu volíme protiskluzovou variantu. Lak nanášíme na všechny strany terasové palubky, aby došlo k celkovému uzavření a ochraně dřeva.

Výše popsaný způsob můžeme aplikovat na jakýkoli dřevěný nábytek v exteriéru.

 

Rád bych ještě jednou heslovitě shrnul postup při nátěru terasových prken:

1. Očistíme dřevo brusnýmpapíremnebo brusnouhoubičkou – můžeme použít nejdříve hrubšízrno a následně zrnojemnější. Před nátěrem nezapomeňte povrch odprášit. V případě větších ploch doporučujeme použít kotoučovou brusku.

2. Dřevo napouštíme fungicidnímpřípravkem. Zde jsou přípravky oblíbené značky Luxol nebo Herbol.

3. Můžeme ještě přebrousit jemným smirkem

4. Provádíme samotný nátěr lazurami – můžete vybrat ze všech různých odstínů. Velice oblíbené jsou lazury Luxol, Xyladecornásledovány lazurami Herbol, které patří v tomto segment mezi špičku.K nátěru používáme lazurovací štětce.

5. Po nátěru první vrstvy musíme vrstvu nechat dostatečně proschnout, klidně 24h, poté přesmirkujeme jemným smirkem a následuje druhá vrstva.

6. K prodloužení životnosti nátěru můžeme použít balzámy (speciálně třeba u zahradního nábytku) popřípadě zátěžový lak na namáhané plochy.

 

Máte hotovo……téměř :-), pokud by jste měli doplňující dotazy prosím neváhejte nás kontaktovat rádi Vám poradíme. Můžete psát na email: info@mallcart.cz

 

31.7.2019

Za tým NEJBARVY.CZ

Michal Kartaš

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

U nás nakoupíte materiál na rekonstrukci domu od sklepa až na půdu

Zabýváme se prodejem barev a laků všeho druhu od léty osvědčených značek. Nabízíme barvy na dřevobarvy na kovbarvy do interiérubarvy na betonauto produktynářadí a malířské pomůcky. Mícháme a tónujeme barvy - celkem 18 tisíc odstínů - vybere si opravdu každý.

U nás seženete barvy pro nátěr všech části domu od nátěru plotu po nátěr dřevěných konstrukcí či plechové střechy. Pokud by jste některý z produktů v naši nabídce nenašli, neváhejte nás kontaktovat pokusíme se navrhnout alternativu, či produkt pro Vás sehnat.

Pokud by jste si nebyli s čímkoli jistí před realizací Vašeho projektu, můžete se obrátit na náš školený personál na tel 608 861 410 nebo v prodejně v Třinci. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Platit můžete kartami

Mallcart.cz
Frýdecká 494
Třinec 739 61

Odborné poradenství
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
1993 - 2021 © MALLCART.CZ - obchodní dům barev a laků Třinec - Všechna práva vyhrazena. Design: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz