Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nátěry dřeva
  4. Nejoblíbenější české lazury Luxol
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
+420 608 861 410 Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
20.01.2020
Nátěry dřeva

Nejoblíbenější české lazury Luxol

 

 

VÝBERTE PRODUKT:

 

Luxol Originál  Luxol Imprgnace  Loxol vintage

Luxol decor  Luxol barva na okna  Interiérový lak

Lak na parkety  Lodní lak  Luxol Lak s UV ochranou

       

 

SPRÁVNÁ PŘÍPRAVA PRO DOKONALÝ VÝSLEDEK

Vhodná příprava dřevěného povrchu prodlužuje trvanlivost celkové ochrany. U prvního a zároveň i u obnovovacího nátěru je důležité, aby bylo dřevo suché (9-12 % vlhkosti), čisté a beze známky biokoroze (infikované prvky je doporučeno vyměnit).

V případě obnovovacího nátěru je důležité, aby byl z povrchu odstraněn praskající a odlupující se starý povlak a zešedlé vrstvy dřeva. Zešedlou vrstvu dřeva tvoří oslabené buňky dřeva, které mohou být slabým článkem mezi nanášeným nátěrem a zdravým dřevem. Je nutné zaspárovat veškeré úbytky a prasklinky, které mohou shromažďovat vodu.

Před zahájením aplikace je také potřeba ukončit práce spojené s úpravou dřeva, např. vrtání, přířez apod. – tato místa mohou být ohniskem biokoroze, pokud nejsou řádně ochráněna.

Ochrana před biokorozí:

Dřevo, které je vystaveno vysoké vlhkosti, by mělo být předběžně chráněno fungicidním impregnačním napouštědlem Luxol Impregnace. Tento bezbarvý, do hloubky pronikající prostředek zajistí úplnou ochranu dřeva před houbami, způsobujícími modrání a hnilobu. Způsob zpracování, tvar a montáž dřeva ovlivňují jeho trvanlivost. Drsné dřevo, např. řezivo, s ohledem na velké
množství drobných vláken, značně pohlcuje vodu a dlouho zadržuje vlhkost. Proto je pro použití v exteriérech vhodné použít ohoblované dřevo, které je méně náchylné na působení vody.
Tvar dřeva a způsob jeho montáže by měly zjednodušovat odvádění vody. Připevněné dřevo by nemělo přijít do styku se zemí nebo s vodou. 

APLIKACE

Vždy natíráme ve směru vláken. Impregnování, lazurování a lakování musí být prováděno vždy ve směru vláken, aby apliko-vaná vrstva patřičně pronikla do hloubky dřeva. Nezapomeňme také na důkladné překrytí hran a vrcholků dřevěných prvků (příčné řezy).

Jestli natíráte obložení, které ještě nebylo namontované, doporučujeme aplikovat jeden nátěr také ze zadní strany každé části. Každý dřevěný prvek natíráme bez přerušení. Vyhneme se tak temným skvrnám, které mohou vzniknout v místě nanášení vrstev.

Upozornění: Při určení nezbytného počtu vrstev a jejich tloušťky je nutno postupovat v souladu s pokyny výrobce u jednotlivých produktů. Příliš malé množství aplikované vrstvy zkracuje ochrannou lhůtu, příliš velké množství může způsobit praskání a odlupování povlaku (obzvlášť v případě prostředků tvořících ochranný nátěr). Schnutí ovlivňuje nejen druh nátěru a jeho složení, ale také druh dřeva a jeho složení, jako např. zvýšený obsah pryskyřice nebo tanin, který je obsažen v dubovém dřevě.

Schnutí: je také ovlivněno vlhkostí dřeva a jeho tvrdostí, která snižuje savost nanášeného nátěru.

Všeobecně se doporučuje aplikovat více slabších nátěrů nežli méně silnějších vrstev. Původní barva dřeva ovlivňuje výsledný efekt. Výrobky pro ochranu a dekoraci dřeva zachovávají přirozenou kresbu dřeva.

Broušení mezi vrstvami umožňuje získat dokonale hladký dřevěný povrch. Pokud chcete získat dokonale hladký dřevěný povrch, probruste první vrstvu prostředku jemnozrnným brusným papírem (150-200). Broušení odstraní drobná dřevěná vlákna, která se zvedají při schnutí první vrstvy. Také zlepší přilnavost následné vrstvy, a dodatečně tak zpevní finální nátěr.

Pravidelné „prohlížení“ dřeva umožňuje prodloužení jeho trvanlivosti. V případě dřevěných povrchů používaných v exteriéru je vhodné dřevo na jaře nebo na podzim prohlédnout z hlediska objevení prasklinek, poškození ochranného povlaku nebo výskytu biokoroze.

Čím dříve objevíme výše uvedená ohrožení, tím efektivněji budeme schopni ochránit dřevo před dalším zničením. Dřevo využívané v lese nebo ve velmi znečištěném prostředí je nutno jednou ročně jemně umýt vodou s malým množstvím neagresivního mycího prostředku. Odstraníme tak potencionální zárodky hub a nečistot, které mohou reagovat s vodou a vytvářet na ochranných povlacích roztoky s korozním působením.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

U nás nakoupíte materiál na rekonstrukci domu od sklepa až na půdu

Zabýváme se prodejem barev a laků všeho druhu od léty osvědčených značek. Nabízíme barvy na dřevobarvy na kovbarvy do interiérubarvy na betonauto produktynářadí a malířské pomůcky. Mícháme a tónujeme barvy - celkem 18 tisíc odstínů - vybere si opravdu každý.

U nás seženete barvy pro nátěr všech části domu od nátěru plotu po nátěr dřevěných konstrukcí či plechové střechy. Pokud by jste některý z produktů v naši nabídce nenašli, neváhejte nás kontaktovat pokusíme se navrhnout alternativu, či produkt pro Vás sehnat.

Pokud by jste si nebyli s čímkoli jistí před realizací Vašeho projektu, můžete se obrátit na náš školený personál na tel 608 861 410 nebo v prodejně v Třinci. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Platit můžete kartami

Mallcart.cz
Frýdecká 494
Třinec 739 61

Odborné poradenství
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
1993 - 2021 © MALLCART.CZ - obchodní dům barev a laků Třinec - Všechna práva vyhrazena. Design: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz